Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 24.05.2015 r.

 1. Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy w Liturgii Kościoła okres wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie lub odśpiewanie Hymnu
  "O Stworzycielu Duchu przyjdź" można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  - w poniedziałek, 25 V – święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 7.30 i z kazaniem o godz. 8.00, 9.30, 15.30 i 18.00
  - we wtorek, rozpoczyna się siódmy tydzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy; O godz. 8.00 i 18.00 - Msza św. z okolicznościowym kazaniem.
  - w czwartek, 28 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego
  i zakonnego.
  - w najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres komunii św. wielkanocnej.
 3. Msze św., nabożeństwa i spotkania w najbliższym tygodniu:
  • Jutro po Mszy św. wieczornej - spotkanie osób biorących udział w przygotowaniach Uroczystości Bożego Ciała z o. Gwardianem, w szczególności w przygotowaniu ołtarzy.
  • Msza św. o błogosławieństwo Boże w urodzajach z ul: Wojska Polskiego, Klonowej i Gimnazjalnej - 31 maja o godz. 12.15
  • Msza św. w intencji matek i dzieci w niedzielę - 31 maja 2015r. o godz. 8.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych i zdjęcia Wspólnoty Różańcowej do albumu.
 4. Zapraszamy na sesję naukową „550 lat obecności OO. Bernardynów w Przeworsku (1465 - 2015)”, która odbędzie się w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku 30 maja 2015 roku. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 5. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na pielgrzymkę do Sanktuariów Wielkopolski w dniach 7-10 lipca. W programie m.in. Skarżysko-Kamienna, Koło, Licheń, Gniezno, Poznań, Gostyń, Kalisz i Piotrków Tryb. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń i na stronie internetowej.
 6. Zachęcamy do obejrzenia filmu dokumentalnego o Janie Pawle II pt. "Apartament". Kino "Warszawa" - Przeworsk, od 5 do 10 czerwca, o godz. 19.00
 7. Zespół Szkół w Kańczudze oraz Zespół Szkół w Przeworsku ogłaszają nabór do następujących typów szkół: Liceum Ogólnokształcące, Technikum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa. Szczegółowe informacje umieszczone są w gablocie obok kancelarii parafialnej.
 8. Środowiskowy Dom Samopomocy w Przeworsku pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych na "Dzień otwarty domu", który odbędzie się w piątek 29 maja. Placówka ta działa w Przeworsku przy ul. Niepodległości 9. Przeznaczona jest dla osób dorosłych z zaburzeniami psychicznymi
  lub niepełnosprawnością intelektualną.
 9. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka i modlitewniki do św. Antoniego z Padwy.
 10. W minionym tygodniu swoje ziemskie pielgrzymowanie zakończyli Władysław Dziedzic i Stanisław Piróg. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... .

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót