Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXX Niedziela zwykła, 23 października 2016r.

 1. Czcigodni Parafianie i Dobrodzieje naszej zakonnej świątyni. Otwartym sercem witamy Was i życzymy wszystkim głębokich doświadczeń duchowych a głównie doświadczenia opieki Matki Bożej Pocieszenia i wielkiej łaskawości naszego Patrona św. Antoniego.
 2. Dzisiaj Niedziela misyjna, która rozpoczyna w Kościele Tydzień misyjny. Modlimy się za Misje na wszystkich kontynentach świata i Misjonarzy. Prośmy Boga, by mieli wystarczająco siły i Bożej opieki, ażeby mogli skutecznie nieść Ewangelię ludom, które Boga jeszcze nie znają. To wielkie dzieło Misji wspieramy modlitwą i ofiarą a dzisiejsza taca przeznaczona jest na Misje.
 3. Wczoraj minęła 38 rocznica Inauguracji Pontyfikatu Ojca św. Jana Pawła II. Pamiętajmy o modlitwie do Niego i ofiarujmy Mu naszą Modlitwę różańcową.
 4. We wtorek Nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy z odczytaniem podziękowań, próśb, śpiewem „Responsorium” i ucałowaniem relikwii rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkich Czcicieli św. Antoniego – serdecznie zapraszamy.
 5. Trwa miesiąc październik, w naszym kościele odprawiane są Nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązywaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotkanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym.
  Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach odprawianych codziennie o godz. 17.30 zaś w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30. Niech nikogo nie zabraknie na tej modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. – Czy chociaż jeden raz w tym miesiącu wzięliśmy w swoje dłonie Różaniec ? - Czy byliśmy choćby na jednym Nabożeństwie różańcowym ? Uczyńmy to chociaż w tych ostatnich dniach miesiąca !
 6. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki zmarłych, za których modlić się będziemy przez cały miesiąc listopad na Nabożeństwach o godz. 17.30, a po nich we Mszy św. za zmarłych poleconych listopadowym modlitwom.
 7. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 8.00 zamówiona przez Wspólnotę Różańcową w int. : „Aby w rodzinach było prawdziwie chrześcijańskie życie i codziennie był odmawiany wspólnie Różaniec św.”. Po Mszy św. – zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Tą drogą składamy staropolskie „Bóg zapłać” Pani Elżbiecie za ofiarowane chryzantemy dla naszej świątyni . Ozdobiły one wszystkie ołtarze.
 9. NIEDZIELNA EUCHARYSTIA jest okazją do spotkania z Chrystusem i głębszego poznania Boga i siebie we wspólnocie wierzących. Powinno to znaleźć swoje odzwierciedlenie w naszym codziennym życiu, a zwłaszcza w budowaniu więzi rodzinnych. Niech to nasze dzisiejsze przeżywane Misterium paschalnego będzie dla nas doświadczeniem miłości Boga i naszą odpowiedzią na nią, teraz i w codziennym życiu. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.
 10. Zachęcamy Parafian do systematycznej lektury czasopism katolickich „Niedziela”, „Miłujmy się”,"Żródło" i inne. Lektura naszej katolickiej prasy pozwoli nam na bardziej obiektywne postrzeganie naszej trudnej rzeczywistości i wyrobieniu sobie obiektywnego sądu.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót