Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XXX NIEDZIELA
Uroczystość poświęcenia kościoła - 26.10.2014 r.

 1. Dzisiaj z racji Uroczystości Poświęcenia Własnego Kościoła, wyrażamy Bogu wdzięczność za ten "Dom modlitwy", w którym spotykamy się z Nim we wspólnocie wiary i sakramentów świętych.
 2. W piątek zakończenie nabożeństw różańcowych, w tym dniu dzieci, które uczestniczyły
  w nabożeństwach październikowych przyniosą podpisane plansze z obrazkami.
 3. W sobotę, 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszy z naszego kościoła procesja na cmentarz " Pod Rozborzem", gdzie przy pięciu stacjach będziemy się modlić za zmarłych.
 4. W uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dzień Zaduszny przy nawiedzeniu kościoła lub cmentarza można uzyskać odpust zupełny. Odpust za zmarłych można uzyskać raz dziennie również przy nawiedzeniu cmentarza w kolejne dni do 8 listopada włącznie.
 5. W przyszłą niedzielę, 2 listopada przypada - Dzień Zaduszny. Ponieważ jest to niedziela, procesje żałobne w kościele z odczytaniem imion zmarłych zostały przeniesione
  na 3 listopada po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00.
  Również 3 listopada - odpust zupełny dla wszystkich trzech zakonów franciszkańskich
  z racji wspomnienia Zmarłych: Sióstr, Braci, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu Serafickiego.
 6. Przez cały miesiąc listopad będzie odprawiane Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30, a po nim Msza św. wieczorna za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Kartki na których wypisujemy imiona zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych naszego kościoła. Prosimy czytelnie je wypełniać i składać w zakrystii.
 7. W przyszłą niedzielę (2XI) - o godz. 8.00 - Msza św. w int. za zmarłych z ulic: Wiejskiej, Krzywej, Żurawiej i Węgierskiej; o godz. 12.15 Msza św. w int. mieszkańców ul. Wiejskiej i Żurawiej za złożone płody rolne Roku dla klasztoru.
 8. Składamy serdeczne podziękowanie P. Tadeuszowi Krukowi za kwiaty dla upiększenia naszego kościoła. Wszystkim Tadeuszom i Szymonom, którzy we wtorek będą świętować swoje imieniny z racji święta Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, składamy serdeczne życzenia. Szczęść Boże.
 9. Informujemy, że najbliższy Kurs Przedmałżeński w naszym kościele rozpocznie się w niedzielę, 9 listopada 2014, Mszą św. o godz. 12.15.
 10. W zakrystii można nabyć prasę katolicką i kalendarze misyjne na 2015 r.
 11. Dnia 28.10.2014 r. o godz. 10.00 pod Fabryką Wagonów "Gniewczyna S.A." organizowana jest akcja protestacyjna w obronie pracowników i ich miejsc pracy
  oraz przeciwko działaniom zmierzającym do zamknięcia i likwidacji Fabryki. Szczegółowe informacje w gablocie.
 12. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.: Ryszard Mirkiewicz, Józef Wołowiec oraz Anna Kapusta. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu, a nasz Panie...

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót