Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
25 września 2016 r.

 1. Czcigodni Parafianie i Dobrodzieje naszej zakonnej świątyni. Otwartym sercem witamy Was i życzymy wszystkim głębokich doświadczeń duchowych a głównie doświadczenia opieki Matki Bożej Pocieszenia i wielkiej łaskawości naszego Patrona św. Antoniego.
 2. We wtorek Nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy z odczytaniem po-dziękowań, próśb, śpiewem „Responsorium” i ucałowaniem relikwii rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkich Czcicieli św. Antoniego – serdecznie zapraszamy.
 3. Również we wtorek, 27 września – spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej.
 4. W sobotę, 1-go października, o godz. 17.30 uroczyście rozpoczynamy w naszym kościele miesiąc modlitwy różańcowej. Jeśli nie zawsze będziemy mogli przybyć do świątyni – to przynajmniej w domach, w rodzinach naszych odmawiajmy przez cały miesiąc RÓŻANIEC. W czasie tak trudnym i przełomowym, w czasie zagubienia człowieka skazanego na zdawanie egzaminu ze swojej postawy wobec Boga i bliźnich – weźmy w swoje dłonie RÓŻANIEC ŚW. Prosi nas o to sama Matka Najświętsza.
  Informujemy, że przez cały miesiąc październik Nab. Różańcowe w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30, a w tygodniu o godz. 17.30. Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 5. W dniach od 24 maja do 02 czerwca odbędzie się 10-cio dniowa Pielgrzymka do Włoch. Szczegóły znajdziemy na tablicach ogłoszeń. Zapisy przyjmuje p. Stanisław Śliwa.
 6. Zachęcamy serdecznie do nabywania czasopism katolickich. Cieszy nas, że w naszym kościele rozchodzi się „Niedziela”, „Gość niedzielny”, „Źródło” i inne. Lektura tych czasopism pozwala na większą świadomość oraz bardziej obiektywne postrzeganie naszej współczesnej polskiej rzeczywistości coraz bardziej skomplikowanej.
 7. Oddział Urologii Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Przeworsku, uprzejmie zaprasza na Rajd rowerowy, który odbędzie się dnia 02 października (nie-dziela). Start godz. 12.00 przy szpitalu Rejonowym w Przeworsku. Obowiązują zapisy. Organizator zapewnia posiłek, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Zapraszamy.
 8. Za dzisiejszą modlitwę, Waszą postawę życzliwości, rozmodlenia i złożone ofiary na nasz kościół - wszystkim składamy z serca - „Bóg zapłać”.
 9. W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie ,
  śp. Krzysztofa SEBZDĘ, lat 42 . z ul. Sportowej, par. Chrystusa Króla
  Jego duszę polećmy miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej i św. Antoniego.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót