Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
30 styczeń 2016

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  - w środę wspomnienie św. Błażeja. Po Mszach św. błogosławieństwo wiernych oraz jabłek.
  - w piątek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Błogosławieństwo chleba, soli i wody po każdej Mszy św.
  - w sobotę wspomnienie Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.
 2. Pojutrze, we wtorek 2 lutego będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. jak w niedziele. W Polsce ten dzień ma charakter również maryjny – czcimy Najświętszą Maryję Pannę jako Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy Świętej.
  2 lutego obchodzony jest również Dzień Życia Konsekrowanego, polecamy w modlitwie osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach i innych formach życia konsekrowanego. Taca przeznaczona zostanie na zakony kontemplacyjne.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej:
  - w I czwartek – o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.
  - w I piątek – o godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 15.00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  - w I sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. Nabożeństwo do bł. Anieli Salawy z prośbami i ucałowaniem relikwii.
 4. W najbliższym czasie mamy zamiar wykonać korony dla Dzieciątka Jezus i Matki Bożej Pocieszenia w naszym cudownym Obrazie. Wszystkich którzy chcieliby złożyć dobrowolne wota np. złote lub srebrne obrączki czy łańcuszki na wykonanie koron prosimy o kontakt z Ojcem Proboszczem. Już teraz za złożone wota dziękujemy z Przeworska Państwu: Lucynie i Stanisławowi Mazur, Marii i Ryszardowi Górskim, Barbarze i Józefowi Błaszczyk oraz Kamilowi Kulpie z Maćkówki jak również wszystkim już dotychczasowym ofiarodawcom. Dziękujemy też za złożone na ten cel ofiary pieniężne.
 5. W zakrystii można nabyć Album Jubileuszowy „550 lat Bernardynów w Przeworsku”. Ukazała się również książka o naszym klasztorze jest to publikacja naukowa stanowiąca kompendium wiedzy o naszym zabytkowym obiekcie. Są również kalendarze misyjne z których dochód przeznaczony jest na misje oraz prasa katolicka.
 6. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II ogłasza zapis dzieci na rok 2016/ 2017. Dzieci urodzone w 2010 roku (sześcioletnie) do oddziału przedszkolnego przy szkole. Gwarantujemy to, że nauczyciel uczący w odziale przedszkolnym będzie kontynuował naukę do końca I etapu edukacjnego (III klasa). Szczegóły na stronie szkoły.
 7. W zakrystii znajdują się szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej organizowanej z naszej parafii. Planowana pielgrzymka samolotem do Ziemi Świętej będzie od 20 do 27 lutego 2016 (ośmiodniowa). Plan pielgrzymki można także pobrać ze strony → Pielgrzymki.
 8. Ze względu bezpieczeństwa pielgrzymka do Ziemi Świętej przełożona na okres jesienny.
 9. Zachęcamy do udziału w 3 dniowej pielgrzymce do Sanktuariów Ziemi Świętokrzsko-Częstochowskiej i na uroczystość Kąpiółki w Gidlach w dniach 29 IV - 1 V. Szczegóły w zakładce: pielgrzymki.
 10. W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie z naszej wspólnoty - śp. Annę Szpytma. Polecajmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu. „Dobry Jezu, a nasz Panie...”
 11. Wszystkim tym, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy błogosławieństwa, obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Antoniego - Patrona naszego Miasta, św. Barbary oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót