Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa
29 III 2015

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy największe tajemnice naszej wiary. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i w Wielką Sobotę Liturgia będzie tylko wieczorem o godz. 18.00. Rano nie będzie Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu w Ciemnicy i Grobie Pańskim będzie od godz. 6.30 do 22.00 z przerwą na wieczorną Liturgię.
 2. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Również w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, o godz. 15.00 - Godzina Miłosierdzia połączona z Koronką i Drogą Krzyżową.
 3. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele od godz. 8.00 do 14.00, natomiast na ulicach: Krzywej, Wiejskiej i Żurawiej od godz. 9.00. W Wielką Sobotę o godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Natomiast na wieczorną Liturgię prosimy przynieść świece.
 4. Uroczystości Rezurekcyjne w naszym kościele rozpoczną się w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00.
 5. Serdecznie zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej.
  * Początek Misterium dzisiaj o godz. 14.00, na ul. Wojska Polskiego 14. Uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Następnie będzie Msza św. polowa z poświęceniem palm.
  Dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 15.30, natomiast Gorzkie Żale będą w kościele bezpośrednio po Mszy św. Polowej.
  * Druga część Misterium w Wielki Czwartek - 2 kwietnia na parkingu klasztornym o godz. 18.00, scena "Umycia nóg Apostołom", Msza św. Wieczerzy Pańskiej i Procesja z Najśw. Sakramentem do Ciemnicy w kościele.
  * Trzecia część Misterium w Wielki Piątek od godz. 16.30 na parkingu klasztornym - scena "Dekret Piłata" i Droga Krzyżowa ulicami miasta. W inscenizacji aktorami będą osoby z naszego Miasta i okolic. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej.
 6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną przed świętami w Wielką Środę, tj. 1 kwietnia od godz. 8.00. Do Wielkiego Wtorku zgłaszamy w zakrystii dodatkowo tych chorych, którzy nie są objęci tą posługą z racji I piątków miesiąca.
 7. W Wielki Wtorek - 31 marca w naszym kościele spowiedź przed świętami z udziałem księży z dekanatu - od godz. 9.00 do 12.00 i od 14.00 do 18.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę. W Wielki Poniedziałek spowiedź będzie w sąsiedniej Parafii pw. Chrystusa Króla
 8. Msza św. w int. Róży św. Józefa będzie sprawowana w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.
 9. W kaplicy św. Antoniego znajduje się skarbonka przeznaczona na jałmużnę wielkopostną i paczki dla najbiedniejszych z naszej parafii.
 10. Składamy staropolskie "Bóg zapłać" za ofiary na kwiaty i wystrój do Bożego Grobu. Ofiary na ten cel można składać do skarbonki przed ołtarzem św. Franciszka.
 11. Informujemy, że w naszym kościele zostało zainstalowane nowe nagłośnienie firmy Rduch. W tym tygodniu planowane jest również zainstalowanie systemu multimedialnego do wyświetlania tekstów pieśni kościelnych.
 12. 8 kwietnia (w środę) w godz. 10.00 - 12.00 w sali konferencyjnej Starostwa, ul. Jagiellońska 10 odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące budowy nowego odcinka drogi wojewódzkiej Lublin - Przeworsk - Kańczuga. Na spotkaniu będzie można zgłaszać ewentualne uwagi do prac projektowych. Szczegóły w gablocie obok kancelarii parafialnej.
 13. W zakrystii są do nabycia palmy na Niedzielę Palmową, Baranki i świece Caritas - na stół wielkanocny oraz tygodnik katolicki Niedziela.
 14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana † Stanisław Piasek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót