Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA – 11 październik 2015 r.

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  - we wtorek obchodzimy wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego kapłana, kapucyn, który założył wiele bezhabitowych zgromadzeń,
  - w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus dziewicy i doktora kościoła,
  - w piątek wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, królowej.
 2. Zachęcamy do uczestniczenia w nabożeństwach październikowych, które są w naszym kościele przez cały miesiąc październik: w niedziele po Mszy św. o godz. 15.30, a w tygodniu o godz. 17.30.
 3. Dziś obchodzimy XV Dzień Papieski. Po każdej Mszy św. młodzież zbiera do puszek dobrowolne ofiary na "Dzieło Nowego Tysiąclecia".
 4. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nasz klasztor oraz prace przy wykonaniu izolacji pionowej i poziomej naszego obiektu składamy staropolskie „Bóg zapłać” i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 5. W poniedziałek 12 października wieczorna Msza św. w intencji Akcji Katolickiej po Mszy św. wieczornej, odbędzie się podsumowanie Konkursu Papieskiego oraz spotkanie sprawozdawczo wyborcze Akcji Katolickiej. Obecność członków i kandydatów obowiązkowa.
 6. Informujemy, że w zakrystii można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok oraz "Si quaeris" do św Antoniego – patrona miasta Przeworska.
 7. W środę, 14 października – przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zachęcamy uczniów i rodziców do modlitwy w intencji nauczycieli i wychowawców. Pamiętajmy także o tych, którym zawdzięczamy nasze osobiste wykształcenie.
 8. 13 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00, a po niej, na ostatnie w tym roku, Nabożeństwo Fatimskie z procesją ulicami naszego Miasta. Prosimy przynieść świece.
 9. W zakrystii znajdują się szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej organizowanej z naszej parafii. Planowana pielgrzymka samolotem do Ziemi Świętej będzie od 20 do 27 lutego 2016 (ośmiodniowa).
 10. Dziś 11 października na terenie miasta będą kwestować ułani wolontariusze na rzecz dzieci specjalnej troski z Dzieła Charytatywnego „Dar Serc”.
 11. W piątek rocznica sakry biskupiej ks. abpa Józefa Michalika.
 12. W sobotę Msza św. o godz. 7.30 w intencji Grzegorza Kłos od kolegów z Technikum Elektrycznego.
 13. Spotkanie gimnazjalistów klas I, II i III przed bierzmowaniem w najbliższy wtorek o godz. 17.30 w kościele.
 14. Zbliża się miesiąc listopad, poświęcony modlitwom za naszych zmarłych. Dlatego, w naszym kościele, przez cały miesiąc listopad będzie sprawowane Nabożeństwo Wypominkowe o godz. 17.30, a po nim Msza św. wieczorna za zmarłych polecanych naszym modlitwom. Kartki na których wypisujemy imiona zmarłych znajdują się na ołtarzach bocznych naszego kościoła. Prosimy czytelnie je wypełniać i składać w zakrystii.
 15. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka, oprócz tygodników, m.in. nowy numer “Źródła” oraz "Módlcie się".
 16. Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy obfitych łask Bożych i wstawiennictwa Świętych Patronów.
 17. W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie z naszej wspólnoty - śp. Agnieszkę Jurkiewicz. Polecajmy jej dusze Miłosierdziu Bożemu: "Dobry Jezu, a nasz Panie...".

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót