Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Adwentu
21 XII 2014

 1. Dziś ostatnia Niedziela Adwentu. W środę – 24 grudnia - przypada Wigilia – w tym dniu ostatnia Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8.00. Zadbajmy o tradycyjną chrześci­jańską oprawę Wieczerzy Wigilijnej. Niech jej towarzyszy: wspólna modlitwa, lektura Pisma św., łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd, a także zachowajmy post.
 2. Jutro, 22 grudnia w naszym kościele dzień spowiedzi z udziałem kapłanów z dekanatu w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 18:00. W tym samym dniu będzie spowiedź w kościele pw. Ducha św., w Farze.
  Prosimy nie odkładać sakramentu spowiedzi na ostatnią chwilę. W Wigilię spowiedź w naszym kościele tylko do godz. 11.00.
 3.   W wigilię – o północy zapraszamy na tradycyjną Mszę św. Pasterską. Składka zbierana na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Ochrony Życia. W tę wyjątkową noc  zapraszamy także do Żywej Szopki, której początki sięgają św. Franciszka z Asyżu.
  Program Inscenizacji:
  25 grudnia, zaraz po Pasterce nastąpi Uroczyste otwarcie i poświęcenie Żywej Szopki. W tym czasie będzie parada Trzech Króli, oraz występ zespołu HMZ z Gniewczyny.
  Natomiast 25 grudnia, po południu, o godz. 16.00 wystąpi dziewczęcy zespół wokalny "Sempre" z Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku, a po nim (ok. godz. 17.00), popularna na podkarpaciu kapela ludowa - "Bachórzanie". Serdecznie zapraszamy.
  Szopkę będzie można oglądać do niedzieli  28 grudnia włącznie.
 4. W czwartek - 25 grudnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W tym dniu o godz. 11.00 - Msza św. zamówiona od Róży Dzieciątka Jezus.
 5. W piątek - w Uroczystość św. Szczepana  - Msze św. jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo owsa.
 6. W sobotę - 27 grudnia - święto św. Jana  Apostoła – Msze św.  jak w dniu powszednie.  po każdej Mszy św. będzie pobłogosławione wino. W tym dniu również adoracja Najśw. Sakramentu o godz. 17.00, na którą zaprasza Koło Radia Maryja.
  Przyszła niedziela jest niedzielą Św. Rodziny, w tym dniu o godz. 12.15 - na sumie, będzie miało miejsce odnowienie ślubów małżeńskich. Zapraszamy na tą Mszę św. wszystkich małżonków. W tym samy dniu o godz. 8.00 Msza św. dziękczynna za otrzymane łaski w 2014 roku - od Wspólnoty Żywego Różańca. Po Mszy św. zmiana tajemnic i spotkanie opłatkowe w salce. Natomiast o godz. 15.30 - Msza św. w intencji Koła Radia Maryja.
 7. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Ziemi św. w dniach od 7 - 15 marca. Bliższe informacje
  na stronie internetowej i w zakrystii.
 8. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek włączyli się w akcję rozdawania jabłek oraz paczek przedświątecznych. Dzięki wam akcja ta przebiegła bardzo sprawnie.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 grudnia, o godz. 15:30 - Msza św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 10. Spotkanie opłatkowe Róż Różańcowych odbędzie się 28 grudnia po Mszy św. o godz. 8.00. Swój udział prosimy zgłaszać do swoich zelatorów lub do Pani Szkody do dnia 22 grudnia.
 11. W zakrystii można nabyć kalendarze jubileuszowe na rok 2015 ze zdjęciami naszego kościoła i klasztoru, świece Caritas i opłatki na stół wigilijny.
 12. Już dziś zapraszamy wszystkich, aby 1 stycznia powitać o północy Nowy Rok Kalendarzowy. Msza św. będzie z udziałem i w intencji Pszczelarzy.
 13. Akcja Katolicka pw. św. Barbary przypomina, że w dniu 25 grudnia kończy się Trzecia Edycja Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Msza św. w intencji jej uczestników będzie sprawowana w niedzielę 4 stycznia 2015 r. o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę dziękczynną.
 14. Życzenia Pana Starosty - Zbigniewa Kiszka: "Na najpiękniejsze Święta Roku życzę uśmiechu Bożej Dzieciny, bogactwa łask, a na Nowy Rok opieki Matki Małego Jezusa. Niech Dar Betlejemskiej Nocy wypełni Wasze serca pokojem i radością, a Boża moc towarzyszy przez wszystkie dni Nowego Roku".
 15. W zakrystii są do nabycia, świece Wigilijne "Caritas", opłatki na stół wigilijny, kalendarze parafialne na 2015 r. oraz Tygodnik Katolicki "Niedziela".
 16. Apel ojca gwardiana.
  W związku z doniesieniami o nadużyciach jakie pojawiły się w ostatnim czasie na terenie naszej parafii informujemy, że wszystkie akcje np. rozprowadzanie światełka betlejem­skiego po domach naszej parafii i pobieranie za nie pieniędzy czy jakiekolwiek zbiórki od domowników (za wyjątkiem płodów rolnych) nie były uzgadniane wcześniej ani z harcerzami ani też z ojcem gwardianem.
  Jeżeli w przyszłości jakiekolwiek zbiórki będą miały miejsce a dotyczyć będą naszej parafii bądź klasztoru będą najpierw ogłaszane w kościele do wiadomości publicznej. Dotyczy to wszystkich akcji bez wyjątku. I bądźmy czujni przed świętami zwracając uwagę na obcych pojawiających się przy naszych posiadłościach.
 17. Życzymy błogosławionego przeżycia Świąt Narodzenia naszego Pana i Zbawcy!

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót