Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
26 czerwiec 2016 r.

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30. W czwartek jest ich zakończenie.
 2. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Rzymie, mocą uprawnień udzielonych jej przez papieża Franciszka, na prośbę i za aprobatą ordynariusza archidiecezji przemyskiej J.E. Abpa Józefa Michalika potwierdziła wybór i zatwierdziła świętego Antoniego z Padwy Kapłana i Doktora Kościoła Patronem Miasta Przeworska.
  Dekret został podpisany 8 kwietnia 2016 roku w siedzibie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przez Prefekta Kongregacji Roberta Kardynała Sarah oraz Artura Roche Arcybiskupa Sekretarza Kongregacji
 3. Informujemy, że O. Prowincjał wraz z Zarządem Prowincji ogłosił zmiany personalne. Na liście zmian znalazł się i Przeworsk. I tak: proboszcz o. Marceli Gęśla został skierowany do Radecznicy na stanowisko gwardiana i proboszcza, o. Marian Solak również do Radecznicy na wikariusza klasztoru i parafii oraz brat January Kazimierski na zakrystiana do Zakopanego. Natomiast na ich miejsce przychodzą: o. Kazimierz Kowalski na gwardiana i proboszcza, o. Ferdynand Piś na wikariusza klasztoru oraz brat Wilhelm Maciejak na zakrystiana.
  Odchodzącym dziękujemy za ich ofiarną pracę, niech zachowają się w naszej wdzięcznej pamięci, natomiast przychodzący proszą o życzliwe ich przyjęcie w naszej parafii.
 4. W środę Uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Msze święte o godzinie: 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.30, 15.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej:
  - w I piątek – o godz. 8.00 - kapłani udadzą się do chorych. Po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 15.00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  - w I sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. Nabożeństwo do bł. Anieli Salawy z prośbami i ucałowaniem relikwii.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 10 lipca doroczną pielgrzymkę na Jasną Górę . Więcej na tablicy ogłoszeń.
 7. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. W bieżącym numerze "Niedzieli" artykuł Szymona Wilka pt.: „Święty Antoni w Przeworsku, módl się za nami.”
 8. Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa na Facebooku pod nazwą → „Korony dla Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia”. Tam też jest historia cudownego Wizerunku. Można tam również przesyłać prośby i podziękowania na środowe Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 9. Zachęcamy do pielgrzymki do Sanktuariów Mazowsza i Kujaw 11 - 15 lipca. Szczegóły w zakładce → pielgrzymki.
 10. Warsztaty Terapii Zajęciowej i Fundacja „Wzrastanie” zapraszają dziś na Piknik Rodzinny na rzecz osób niepełnosprawnych w Zielonej Dolinie od godz. 15.00. Szczegóły na plakatach.
 11. Dzieciom, młodzieży, pracownikom szkolnictwa i wszystkim odpoczywającym życzymy udanego odpoczynku i wakacji.
 12. Wszystkim, Gościom, Dobrodziejom, Parafianom, tym, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Antoniego, św. Barbary oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót