Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA XXI zwykła Rok C
21 sierpnia 2016 r.

 1. We wtorek Nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy z odczytaniem podziękowań, próśb i śpiewem „Responsorium” rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Wszystkich Czcicieli Patrona tego, co warto w życiu odnaleźć – serdecznie zapraszamy.
 2. W piątek, tj 26 sierpnia – Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia Polacy na całym świecie w kraju i na obczyźnie, duchowo łączą się ze swoją Matką na Jasnej Górze. Jest ONA dla nas wszystkich najlepszą z matek.
  Uczcijmy JĄ więc modlitwą, śpiewem ale przede wszystkim uczestnictwem w tym dniu we Mszy św. Pomimo, że jest to normalny dzień pracy – przeżyjmy go jednak w nastroju świątecznym powstrzymując się od niekoniecznych prac i zakupów. Dwudziesty szósty sierpnia od lat już stał się ogólnonarodowym DNIEM ZAWIERZENIA PANI JASNOGÓRSKIEJ. Dajmy wyraz owemu zawierzeniu w naszym życiu duchowym, rodzinnym i społecznym. Niechaj nie zabraknie w tym dniu nikogo, kto na swój sposób nie uczciłby Czarnej Madonny – JASNOGÓRSKIEJ PANI I KRÓLOWEJ. Msze św. w tym dniu, jak w dni powszednie, z tym, że na Mszach o godz. 8.00 i 18.00 głoszone będą okolicznościowe kazania. W tym dniu nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. Ponieważ jest to wielkie Maryjne święto – wieczorem o godz. 20.45 APEL JASNOGÓRSKI – serdecznie zapraszamy z lampionami.
 3. Powoli kończą się wakacje. Dzieci i młodzież przystępują do swoich zajęć w szkołach. Zajęcia katechetyczne rozpoczną się jednocześnie z zajęciami w szkole. Inaczej być nie może, jeżeli chcemy świadomie i w pełni rozumieć swój katolicki obowiązek. A obowiązek ten spoczywa nie tylko na dzieciach i młodzieży, ale na nas wszystkich, a zwłaszcza na rodzicach i wychowawcach.
 4. Koło Przyjaciół „Radia Maryja” zaprasza na Adorację Najśw. Sakr. w sobotę na godz. 17.00, zaś w niedzielę o godz. 15.30 na Mszę św. w intencjach: za Ojca św., Oj-czyznę, Kościół św. oraz „RADIO MARYJA” i telewizję „TRWAM” .
 5. Od piątku trwa NOWENNA przygotowująca nas do Odpustu Matki Bożej Pocieszenia, który będzie miał miejsce w przyszłą niedzielę. Naszą MATKĘ uczcimy wspólną modlitwą i okolicznościowym Słowem Bożym.
 6. Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa na Facebooku pod nazwą → „Korony dla Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia”. Tam też jest historia cudownego Wizerunku. Można tam również przesyłać prośby i podziękowania na środowe Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 7. Żywy Różaniec zaprasza w przyszłą niedzielę na godz. 8.00 na Mszę św. dziękczynną za dar Maryi, za Jej dotychczasową opiekę i miłość z prośbą o dalszą opiekę nad Różami różańcowymi i ich rodzinami.
 8. Zachęcamy do nabywania w naszej zakrystii czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Żródła” czy „Miłujmy się” – najlepszych obecnie tygodniach na naszym religijnym rynku. Przypominamy, że obcowanie z prasa katolicką pozwala na większą świadomość oraz bardziej obiektywne postrzeganie współczesnej rzeczywistości.
 9. Koło Przyjaciół „Radia Maryja” organizuje pielgrzymkę trzy dniową do Kalisza, Torunia i Lichenia w dniach od 1 – 3 września. Są jeszcze wolne miejsca. Prosimy o kontakt w zakrystii.
 10. W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie z naszej Wspólnoty,
  śp. Władysława BUCZKA, lat 86 . z ul. Wiejskiej
  Zofię BUCZEK, lat 83 z ul. Krzywej
  Romana JUCHĘ, lat 71 z ul. Klonowej
  Ich dusze polećmy miłosierdziu Bożemu:
  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót