Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
24 lipiec 2016 r.

 1. W liturgii Kościoła, w najbliższym tygodniu będziemy obchodzić:
  - w poniedziałek - święto św. Jakuba, Apostoła;
  - we wtorek – wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;
  - w piątek - wspomnienie św. Marty.
 2. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Rzymie, mocą uprawnień udzielonych jej przez papieża Franciszka, na prośbę i za aprobatą ordynariusza archidiecezji przemyskiej J.E. Abpa Józefa Michalika potwierdziła wybór i zatwierdziła świętego Antoniego z Padwy Kapłana i Doktora Kościoła Patronem Miasta Przeworska.
  Dekret został podpisany 8 kwietnia 2016 roku w siedzibie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przez Prefekta Kongregacji Roberta Kardynała Sarah oraz Artura Roche Arcybiskupa Sekretarza Kongregacji
 3. Od środy 20 lipca do 25 lipca w naszym mieście będziemy gościć młodzież przybywającą na ŚDM. W Przeworsku gościć bedziemy młodzież z Gwatemali, Jamajki i Rosji.
  Jutro o godz. 8.30 Msza św. dziękczynna w Bazylice sw. Ducha na zakończenie pobytu młodzieży w Przeworsku w ramach Spotkań Diecezjalnych. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.
 4. Zapraszamy wszystkich do udziału osobiście albo przez przekaz telewizyjny w wizycie Ojca Św. Franciszka w naszej Ojczyźnie.
 5. Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa na Facebooku pod nazwą → „Korony dla Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia”. Tam też jest historia cudownego Wizerunku. Można tam również przesyłać prośby i podziękowania na środowe Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 6. Wszystkim, Gościom, Dobrodziejom, Parafianom, tym, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Antoniego, św. Barbary oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót