Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA VII ZWYKŁA
19 lutego 2017 r. ROK „A”

 1. We wtorek Nabożeństwo ku czci św. Antoniego z Padwy z odczytaniem podziękowań, próśb, śpiewem „Responsorium” i ucałowaniem relikwii rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00. Prosząc Patrona naszego miasta o potrzebne łaski – nie zapominajmy naśladować niezachwianą wiarę, ofiarną miłość i oddanie Bogu. Wszystkich Czcicieli św. Antoniego – serdecznie zapraszamy.
 2. W środę natomiast, zapraszamy na Nabożeństwo ku czci Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia o godz. 18.00. Przez wstawiennictwo Matki Chrystusa polecajmy Bogu nasze intencje. Niech nasza obecność i modlitwa w każdą środę będzie duchowym przygotowaniem do KORONACJI cudownego Obrazu Przeworskiej Pani.
 3. W najbliższy piątek, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. z racji przeprowadzanej Wizytacji naszego klasztoru przez Ojca Wizytatora Generalnego - o. Ezdrasza Biesoka ofm. Zapraszamy wszystkie zespoły duszpasterskie działające przy naszym klasztorze do udziału we wspólnej modlitwie w piątek,o godz. 18.00 na Mszę św Wizytacyjną, by powiększając dobro naszej zakonnej Wspólnoty – przyczyniać się do większej chwały Bożej w naszym klasztornym kościele.
 4. W sobotę – Adoracja Najśw. Sakramentu, na którą zaprasza Koło Przyjaciół „Radia Maryja”.
 5. W niedzielę o godz. 15.30 Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny oraz „Radia Maryja” i telewizji „Trwam”.
 6. Już dziś zachęcamy do udziału w pielgrzymce autokarowej do Sanktuariów Górnego Śląska w dniach od 4 – 7 lipca. W programie m.in. Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Gliwice, Cieszyn, Szczyrk, Rychwałd. Szczegółowe informacje na tablicach ogłoszeń i stronie internetowej Klasztoru.
 7. W najbliższą niedzielę, tj. 26 lutego Msza św. o godz. 8.00 w intencji chorych i cierpiących Członków Żywego Różańca i ich rodzin. Po Mszy św. – zmiana tajemnic różańcowych.
 8. W par. Chrystusa Króla w Przeworsku, w poniedziałek, tj. 6 marca o godz. 18.30 rozpocznie się Kurs przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą: w poniedziałki, środy i soboty o godz. 18.00 przez 3 tygodnie. Zainteresowanych – serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału.
 9. Społeczność Gimnazjum Nr. 1 w Przeworsku organizuje Akcję charytatywną na rzecz podopiecznych Domu Miłosierdzia prowadzonego przez Siostry Józefitki we Lwowie. Siostry opiekują się naszymi Rodakami – osobami chorymi, samotnymi i starszymi.
  W przyszłą niedzielę, tj. 26 lutego po Mszach św. uczniowie i nauczyciele kwestować będą na ten cel. Uzyskane fundusze przeznaczone zostaną na zakup rzeczy, o które proszą Siostry. Są to: pampersy dla dorosłych, podkłady, nawilżane chusteczki, środki opatrunkowe, leki przeciwbólowe i przeciwodleżynowe, a także środki higieny osobistej oraz chemia gospodarcza.
  Jeśli ktoś chciałby wesprzeć Akcję wymienionymi rzeczami – może przynieść je do szkoły.Za ofiarność Społeczność Gimnazjum już teraz składa serdeczne "Bóg zapłać".
 10. Za tydzień w niedzielę, tj. 26 lutego odbędzie się „Bieg Tropem Wilczym” z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Bieg będzie trwał od godz. 13.00 do 15.30 na trasie: Rynek – ul. Słowackiego – ul. Wiejska – ul. Wojska Polskiego – Gimnazjalna – Rynek. Start i meta w Rynku pod Ratuszem. Bieg będzie zabezpieczany przez Policję i Służby miejskie.
  W związku z organizacją Imprezy bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie biegu oraz w obrębie Rynku. Za utrudnienia w ruchu – Organizatorzy przepraszają. Jednocześnie zapraszają na metę – pod Ratuszem, gdzie będzie zlokalizowana strefa kibica.
 11. Życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu i siły do pokonywania trudności.
  Niech wstawiennictwo Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia
  wyprasza wszystkim mieszkańcom naszej Parafii
  pokój i wzajemną miłość.
 12. SŁOWO BOŻE NA TYDZIEŃ …
  ________________________________________

  ABY RADOŚĆ WASZA BYŁA PEŁNA

  Rozpręż się. Bądź sobą. Uchwyć rytm twojej osobowości. Żebyś się mógł cieszyć życiem. Bo to jest największy dar, jaki otrzymałeś od Boga – życie. Bo ty jesteś największym darem: twoja niepowtarzalna osobowość. I zostań takim, jakim cię Bóg stworzył. Oswój instytucje, ludzi, rzeczy, które na ciebie napierają. I nie daj się im przystrzyc. I nie daj się im zgwałcić.
  Bądź sobą. Tylko wtedy możesz dać odpowiedź Bogu na ten największy dar – szczęściem swoim.

  Ks. Mieczysław Maliński

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót