Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
29 listopad 2015

 1. Z kalendarza liturgicznego:
  - w poniedziałek obchodzimy święto św. Andrzeja,
  - w piątek uroczystość św. Barbary patronki kościoła i naszej parafii.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. i nowy rok duszpasterski. W Polsce praca duszpasterska będzie skupiała się wokół hasła: ”Nowe życie w Chrystusie”. Jest to trzeci rok czteroletniego programu duszpasterskiego, skoncentrowanego wokół sakramentu chrztu, przygotowującego do 1050 rocznicy chrztu Polski, którą będziemy przeżywać w 2016 roku.
 3. W piątek 4 grudnia w naszym kościele przypada Uroczystość Odpustowa ku czci św. Barbary - patronki naszego kościoła i parafii.Porządek Uroczystości ku czci św. Barbary: W czwartek 3 grudnia, w Wigilię Uroczystości o godz. 18.00 - Msza św. z kazaniem. Po Mszy św. - Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Młodzież Franciszkańska. Po zakończeniu adoracji - Apel Jasnogórski.
  W dniu Odpustu Parafialnego - 4 grudnia 2015 r. - Msze św. o godz.: 6.30, 7.00, 7.30, z kazaniem o godz. 8.00, 9.30, 15.30.
  Uroczysta Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej
  - w I piątek – o godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych, po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, a o godz. 15.00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  - w I sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z udziałem Franciszkańskiego Zakonu Świeckich. Po Mszy św. o 18.00 - modlitwy za przyczyną bł. Anieli Salawy z czytaniem próśb i ucałowaniem relikwi.
 5. W tym tygodniu roznoszenie opłatków w następującym porządku:
  - w poniedziałek - od godz. 9.00: ul. Lwowska, Zygmuntowska, Polna i Zielona
  - we wtorek - od godz. 9.00: ul. Bernardyńska, Kilińskiego i Kazimierzowska
  - w środę - od godz. 9.00: ul. Kościuszki, a od godz. 15.30 - Rynek
  - w czwartek - od godz. 9.00: ul. Wałowa, Wąska i Kręta.
  - w sobotę - od godz. 9.00: ul. Jasna, Koczocika i Tatarska
 6. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka i świece Caritas na stół wigilijny.
 7. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania izolacji fundamentów kościoła i klasztoru.
 8. Wszystkim ofiarodawcom, którzy wspierają nasz klasztor oraz prace przy wykonaniu izolacji pionowej i poziomej naszego obiektu składamy staropolskie „Bóg zapłać” i zapewniamy o modlitewnej pamięci.
 9. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma spotkanie we wtorek po Mszy św. wieczornej.
 10. W zakrystii znajdują się szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymki do Ziemi Świętej organizowanej z naszej parafii. Planowana pielgrzymka samolotem do Ziemi Świętej będzie od 20 do 27 lutego 2016 (ośmiodniowa). Plan pielgrzymki można także pobrać ze strony → Pielgrzymki.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej św. Antoniego, św. Barbary oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.
 12. W minionym tygodniu Pan wezwał do siebie z naszej wspólnoty - śp. Antoniego Flude. Polecajmy jego dusze oraz zmarłych z naszych rodzin pomódlmy się wspólnie. „Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.”

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót