Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA
29 maj 2016 r.

 1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zakończenie oktawy w czwartek, poświęcenie wianków oraz błogosławieństwo dzieci.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe w dni powszednie o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.30.
 3. Kongregacja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Watykanie, mocą uprawnień udzielonych jej przez papieża Franciszka, na prośbę i za aprobatą ordynariusza archidiecezji przemyskiej J.E. Abpa Józefa Michalika potwierdziła wybór i zatwierdziła świętego Antoniego z Padwy Kapłana i Doktora Kościoła Patronem Miasta Przeworska.
  Dekret został podpisany 8 kwietnia 2016 roku w siedzibie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w Stolicy Apostolskiej przez Prefekta Kongregacji Roberta Kardynała Sarah oraz Artura Roche Arcybiskupa Sekretarza Kongregacji
 4. We wtorek Święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny. Też ósmy tydzień nowenny przed Uroczystością św. Antoniego z Padwy; O godz. 8.00 i 18.00 - Msza św. z okolicznościowym kazaniem.
 5. W piątek Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy dzień modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuje post.
 6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 7. Dziś po każdej Mszy św. Franciszkańska Młodzież Oazowa będzie zbierać do puszek ofiary na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Podziękowaniem za złożone ofiary będzie koncert po Mszy świętej o godz. 12.15. Serdecznie zapraszamy.
 8. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej:
  - w I czwartek – o godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań.
  - w I piątek – o godz. 8.00 kapłani udadzą się do chorych. Po Mszy św. o godz. 8.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz. 15.00 - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w intencji Czcicieli Miłosierdzia Bożego.
  - w I sobotę - po Mszy św. o godz. 8.00 – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, a o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. Nabożeństwo do bł. Anieli Salawy z prośbami i ucałowaniem relikwii.
 9. Spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej będzie we wtorek 31 maja po Mszy św. wieczornej. Ze względu na ważność omawianych spraw prosimy o niezawodne przybycie.
 10. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy za przygotowanie ołtarzy i kwiaty. Szczególnie dziękujemy dzieciom sypiącym kwiaty,dzieciom dzwoniącym dzwonkami, ministrantom, asyście, Oazie Franciszkańskiej, lektorom, wszystkim niosącym emblematy religijne, baldachim, chórowi. Wszystkim:"Bóg zapłać".
 11. Informujemy, że została uruchomiona strona internetowa na Facebooku pod nazwą → „Korony dla Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia”. Tam też jest historia cudownego Wizerunku. Można tam również przesyłać prośby i podziękowania na środowe Nabożeństwo ku czci Matki Bożej.
 12. Zachęcamy do pielgrzymki do Sanktuariów Mazowsza i Kujaw 11 - 15 lipca. Szczegóły w zakładce → pielgrzymki.
 13. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 14. Wszystkim, Gościom, Dobrodziejom, Parafianom, tym, którzy w tym tygodniu przeżywać będą swoje imieniny, urodziny czy jubileusze, życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Bożej, św. Antoniego, św. Barbary oraz wstawiennictwa Świętych Patronów.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót