Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XVII Niedziela Zwykła
27.07.2014

 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
  we wtorek św. Marty
  w czwartek św. Ignacego Loyoli
  w piątek św. Alfonsa Liguoriego
  w sobotę święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli. W naszym kościele odpust. Msze św jak w niedziele. Kazania głosił będzie o. Teofil Czarniak – misjonarz z Kenii.
 2. Serdecznie witamy gości, którzy na terenie naszej Parafii przeżywają czas urlopu i wakacji.
 3. W najbliższy poniedziałek, wtorek i środę w naszej parafii, odbędzie się nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech.
  
W programie między innymi: Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, modlitwa z egzorcyzmem, błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych, modlitwa 
o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem, filmy i konferencje. Szczegóły na plakatach, folderach oraz naszej stronie internetowej.
 4. Jutro powitanie figury św. Michała w Rynku Przeworskim. Gromadzimy się tam o godz 17.00. Następnie procesyjnie udamy się do naszego kościoła, gdzie o godz 18.00 będzie sprawowana Msza św. z udziałem i w intencji Policji transmitowana przez radio Fara.
 5. Msza św. dla chorych z racji nawiedzenia we wtorek o godz 11.00.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy chrześcijańskiej:
  W I piątek o godz 8.00 kapłan uda się do chorych.
  Po mszach św. o godz 8.00 i 18.00 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, o godz 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego oraz Msza św.
  W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz 8.00 – nabożeństwo do Niep. Serca Maryi, o godz 17.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu z udziałem FZŚ, a po mszy o godz 18.00 modlitwy za wstawiennictwem bł. Anieli Salawy
 7. Msze św. w najbliższym czasie:
  28 lipca o. godz 18.00 w intencji siostry Mirosławy przełożonej Sióstr Miłosierdzia
  w Przeworsku
  29 lipca za + Janinę Hrycek w 1-wszą rocznicę śmierci
  3 sierpnia o godz 12.15 dziękczynna o uratowanie z wypadku Elżbiety i Karola
  Również 3 sierpnia o godz 12.15 w intencji wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Przeworsku
 8. Wyższa Szkoła Społeczno – Gospodarcza  w Przeworsku zaprasza na I rok studiów na kierunku zarządzanie, na kilku atrakcyjnych specjalnościach m.in. zarządzanie bezpieczeństwem oraz na kierunku technologia żywności, na różnych  specjalnościach m.in. dietetyka.
  Szczegółowe informacje na plakacie  na tablicy ogłoszeń  oraz na stronie internetowej uczelni.
 9. W związku z tym, że nasza Przeworska  uczelnia  poszerza księgozbiór biblioteczny  zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazywanie książek z zakresu ekonomii,  nauk ścisłych, chemii oraz technologii produkcji rolnej do dziekanatu uczelni lub zakrystii klasztoru.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 11. Starosta Przeworski serdecznie zaprasza na VIII Powiatowe Święto Chleba organizowane na terenie parku przy Muzeum w Przeworsku w dniu 03.08.2014. Uroczystość rozpocznie się w naszym kościele Mszą św. o godz 12.15 w ramach Wielkiej Nowenny przed Jubileuszem 550-lecia przeworskich Bernardynów. Szczegółowy program na plakatach.
 12. Zarząd Stowarzyszenia Przeworsk – Powiat Bezpieczny informuje, że realizuje program Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem oraz Pomocy Ministra Sprawiedliwości. Pomoc pokrzywdzonym przestępstwem i członkom ich rodzin jest całkowicie bezpłatna. Szczegóły na naszych tablicach ogłoszeń.
 13. Informujemy, że przyjmowanie materiałów sypkich pod parking klasztorny został zakończony. Prosimy więc by już nie wysypywać ziemi oraz gruzu.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót