Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA II ZWYKŁA
15 stycznia 2017 r. ROK „A”

 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12.15 - spotkanie z Franciszkańskim Zakonem Świeckich – po czym spotkanie opłatkowe. ZAPRASZAMY
 2. We wtorek tradycyjnie już zapraszamy na Nabożeństwo ku czci św. Antoniego rano o godz. 8.00 i 18.00.
  Skuteczność modlitw za wstawiennictwem Patrona naszego Miasta potwierdzają słowa śpiewanego Responsorium, zaś ucałowanie Jego Relikwii jest wymownym znakiem jedności ze Świętym Orędownikiem.
 3. W środę o godz. 18.00 Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Pocieszenia Przeworskiej. Przybywajmy ufnie przed łaskawe Oblicze Naszej Matki, która od czterystu lat w tej świątyni króluje, uzdrawia i pociesza. W swoich modlitwach polecajmy sprawę pomyślnego sfinalizowania starań o papieską koronację cudownego Wizerunku Pani Pocieszenia.
 4. Również w środę, 18 stycznia w Kościele rozpoczyna się w Kościele TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY O JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. O tę modlitwę, jeszcze za życia apelował do nas Święty Jan Paweł II, w słowach: „Jest moim gorącym pragnieniem, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa w mojej Ojczyźnie nie ustawali w odkrywaniu braterstwa w Chrystusie wypływającego ze wspólnego chrztu”
  Chcemy więc modlić się o wytrwałość we wszystkich dążeniach ekumenicznych. Włączmy te intencję do naszych modlitw osobistych lub w gronie rodzinnym, by przybliżyć dzień pojednania.
 5. W sobotę, od godz. 17.00 - Adoracja Najśw. Sakramentu, na którą zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 6. Zbliża się okres przerw zimowych w zajęciach szkolnych. Wielu zapewne wyjedzie na zimowiska i urlopy. Pamiętajmy jednak, jako katolicy, o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Eucharystii.
 7. W tym tygodniu zakończyliśmy czas składania Wizyt duszpasterskich, zwanych „Kolędą”. Raz jeszcze z tego miejsca składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy otwierali szeroko drzwi swoich mieszkań przed przychodzącym kapłanem z Chrystusowym błogosławieństwem.
  „Bóg zapłać” za złożone ofiary przy tej okazji na potrzeby naszej parafii i klasztoru. Szczegółowe sprawozdanie z tegorocznej kolędy – zostanie złożone w najbliższą niedzielę.
  Ale już dzisiaj, za Wasze dobre i ofiarne serca, za okazane przywiązanie do kapłana i polską gościnność, a nade wszystko, za ogromną życzliwość, z jaką się spotykaliśmy – chcemy Wam z serca podziękować staropolskim: „Bóg zapłać”.
  Niech umocni Was błogosławieństwo Boga w wytrwaniu w dobrym. Niechaj omija Wasze domy i mieszkania wszelkie zło i jakakolwiek zła przygoda.
  O tym będziemy pamiętali i o to będziemy prosili nieustannie Dobrego Boga w naszych codziennych modlitwach.
 8. Tydzień temu mieliśmy okazję zobaczyć wykonane Korony dla Dzieciątka Jezus i Matki Bożej Pocieszenia. Z tej racji, jako Proboszcz i Kustosz tego Świętego Miejsca wraz z całą Wspólnotą Opiekunów cudownego Obrazu pragnę złożyć serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przekazali wota na ten cel – zarówno naszym Parafianom, Mieszkańcom Przeworska, jak i Osobom z bliższej i dalszej okolicy.
  Wota te są wyrazem naszej wdzięczności za cztery wieki obecności Matki Bożej i ogrom wyproszonych łask. Postawa taka wpisuje się w pobożność wiernych tej ziemi, którzy w przeszłości licznie pielgrzymowali przed Cudowny Wizerunek Pani Pocieszenia składając swoje dary wotywne.
  Niech Najświętsza Maryja Panna, której skronie zostaną przyozdobione złotymi diademami – obdarza opieką wszystkich swoich Czcicieli.
 9. W zakrystii są do nabycia „Niedziela”, „Źródło”, „Miłujmy się” i inne … do zakupu i lektury których – serdecznie zachęcamy.
 10. W tym tygodniu ze Wspólnoty naszej Parafii do wieczności, odeszły:
  śp. Helena KOTLIŃSKA, lat 72 z ul. Wiejskiej.
  śp. Joanna WOŁOWICZ, lat 80 z ul. Wojska Polskiego

  Obejmijmy te zmarłe oraz wszystkich naszych bliskich zmarłych - modlitwą:
  „Wieczny odpoczynek …”
 11. Wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom oraz Sympatykom
  naszej zakonnej świątyni, życzymy:
  aby radość Bożego Narodzenia, którą przeżywaliśmy - umacniała szarość codzienności,
  Miłość Dzieciątka Bożego - zagościło na trwałe w Waszych domach, rodzinach i sercach,
  a błogosławieństwo Bożej Dzieciny - niech wspomaga w pokonywaniu wszelkich trudności.
  Szczęść Boże
 12. SŁOWO BOŻE NA TYDZIEŃ ….
  ________________________________________

  „BIADA WAM BOGACZOM, BO MACIE POCIECHĘ WASZĄ”

  IM BARDZIEJ MAMY GDZIE MIESZKAĆ, CO JEŚĆ, W CO SIĘ UBRAĆ – TYM WYRAŹNIEJ STAJE PRZED NAMI PYTANIE: - PO CO ŻYĆ ?.
  ALE WYKRĘCAMY SIĘ OD NIEGO, UDAJEMY ZAJĘTYCH SWOIMI TROSKAMI … SPYCHAMY TO PYTANIE NA PÓŹNIEJ …
  I MOŻE SIĘ ZDARZYĆ, ŻE ODNIESIESZ SUKCES: PRZESTANIE CIĘ DRĘCZYĆ TO PYTANIE.
  POZOSTANĄ TYLKO SPRAWY JESZCZE LEPSZEGO MIESZKANIA, LEPSZEGO UBRANIA, LEPSZEGO JEDZENIA … ALE - CZY O TO CI W ŻYCIU CHODZI …?
  KS. M. MALIŃSKI

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót