Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła
20.07.2014

 1. Dzisiaj po każdej Mszy św bł. kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary zebrane do puszek przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy. Rozdawane są również foldery z programem peregrynacji figury św. Michała Archanioła która odbędzie się w naszej parafii w dniach 28 – 30 lipca b.r.
 2. Serdecznie witamy gości, którzy na terenie naszej Parafii przeżywają czas urlopu i wakacji.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
  w poniedziałek św. Wawrzyńca
  we wtorek św. Marii Magdaleny
  w środę święto św. Brygidy Szwedzkiej, współpatronki Europy
  w czwartek św. Kingi
  w piątek święto św. Jakuba
  w sobotę świętych Rodziców NMP Joachima i Anny
 4. W sobotę 26 lipca od godz 17.00 Adoracja Najśw. Sakramentu. Zaprasza Koło Radia Maryja.
 5. Już dziś informujemy, że w dniach 28 – 30 lipca 2014, w naszej parafii, odbędzie się nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano we Włoszech.
  W programie między innymi: Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów, modlitwa z egzorcyzmem, błogosławieństwo dzieci, osób chorych i starszych, modlitwa
  o uratowanie rodzin zagrożonych rozpadem, filmy i konferencje.
  Jako przygotowanie do peregrynacji, w niedzielę - 27 lipca kazania będzie głosił Ojciec Egzorcysta. Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na plakatach i na naszej stronie internetowej.
 6. W niedziele 27 lipca o godz. 8.00 Msza św w intencji: o trzeźwość w narodzie. Po Mszy zmiana tajemnic różańcowych i spotkanie zelatorów w sale franciszkańskiej. Obecność obowiązkowa.
 7. Również w niedzielę 27 lipca o godz 15.30 Msza św w intencji papieża, Radia Maryja i TV Trwam, oraz o pokój na świecie. Zaprasza Koło Przyjaciół Radia Maryja.
 8. Wyższa Szkoła Społeczno – Gospodarcza  w Przeworsku zaprasza na I rok studiów na kierunku zarządzanie, na kilku atrakcyjnych specjalnościach m.in. zarządzanie bezpieczeństwem oraz na kierunku technologia żywności, na różnych  specjalnościach m.in. dietetyka.
  Szczegółowe informacje na plakacie  na tablicy ogłoszeń  oraz na stronie internetowej uczelni.
 9. W związku z tym, że nasza Przeworska  uczelnia  poszerza księgozbiór biblioteczny  zwracamy się z uprzejmą prośbą o przekazywanie książek z zakresu ekonomii,  nauk ścisłych, chemii oraz technologii produkcji rolnej do dziekanatu uczelni lub zakrystii klasztoru.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w zakrystii.
 11. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych na pielgrzymkę organizowaną przez Koło Radia Maryja w dniach 1-2 sierpnia b.r. do : Sokółki, Białegostoku, św. Wody, Suchowoli, Różanego Stoku, Grabarki i Warszawy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 12. Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Przeworsku zaprasza i informuje, że w sobotę 26 lipca w MOK-u o godz 17.00 w ramach Światowego Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych wystąpią zespoły z Rosji, Sankt Petersburga oraz USA.
 13. Za tydzień w niedziele rozpoczynamy przygotowanie do peregrynacji figury św. Michała Archanioła na Gargano.
 14. Informujemy, że przyjmowanie materiałów sypkich pod parking klasztorny został zakończony. Prosimy więc by już nie wysypywać ziemi oraz gruzu.
 15. W minionym tygodniu odeszła do Pana ś.p. Teresa Mach. Wieczny odpoczynek...,

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót