Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela ADWENTU
04 grudnia 2016r.
ODPUST PARAFIALNY ŚW. BARBARY

 1. Bardzo serdecznie witamy wszystkich Parafian, Gości i przybyłych Sympatyków naszej świątyni, życząc, by Matka Boża Pocieszenia i nasza Patronka, św. Barbara – czuwały nad każdym Waszym krokiem i otaczały swoją opieką Was i wasze rodziny.
 2. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy uroczystość odpustową ku czci naszej Patronki świętej Barbary. Pragniemy podziękować Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymywane w życiu Parafii za wstawiennictwem naszej Patronki. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 12,15 przewodniczyć będzie i wygłosi Słowo Boże ks. Arcybiskup Ordynariusz Adam Szal. Wszystkim Parafianom, jak i przybyłym Gościom dzisiaj do naszej parafii - życzymy dobrego i owocnego przeżywania uroczystości Odpustowej.
  Z parafialnym odpustem związany jest przywilej zyskania odpustu zupełnego. Można go zyskać dzisiaj, w niedzielę. Trzeba w naszym kościele w tym dniu przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy: Ojcze nasz, Wierzę w Boga i Chwała Ojcu – oraz pomodlić się dowolną modlitwą w intencjach polecanych przez Ojca świętego. Trzeba też nie mieć przywiązania do żadnego grzechu
 3. W dni powszednie ADWENTU w naszym kościele o godz. 6:30 „Roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcamy do licznego udziału w „Roratach”, a rodziców prosimy, by zachęcili swoje dzieci do udziału w tej Mszy św. Zachęcamy wszystkich do zabrania światła na liturgię.
 4. Każdy wtorek w naszym kościele poświęcony jest czci św. Antoniego. Zapraszamy na Nabożeństwo o godz. 8.00 i 18.00 z odczytaniem próśb i podziękowań, śpiewem „Responsorium” i ucałowaniem relikwii.
  Patronowi Przeworska i Doktorowi ewangelicznemu polecajmy wszystkie nasze intencje.
 5. Środa w naszym kościele natomiast, poświęcona jest szczególnej czci Przeworskiej Matki Bożej Pocieszenia. Zapraszamy na Nabożeństwo o godz. 18.00 z odczytaniem próśb i podziękowań.
  Oddajmy cześć naszej MATCE, która przed czterystu laty obrała tę przeworską świątynię na miejsce rozdawnictwa Bożych łask.
 6. W czwartek, tj. 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godz. 8.00 rano Msza św. o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla Członków Róży Niepokalanego Poczęcia NMP oraz o życie wieczne dla zmarłych z tej Róży.
  Po Mszy św. o godz. 12.15 – godzinne wystawienie Najśw. Sakramentu zgodnie z objawieniem, w którym MATKA BOŻA zapewniła, że w tym dniu i o tej godzinie jest najbliżej ludzi. Wieczorem o godz. 17.30 uroczysta Msza św. z Nieszporami i Procesją Eucharystyczną.
  Podczas OKTAWY tj. od 8 do 15 grudnia - Msza św. wieczorna z okolicznościowym kazaniem, Nieszporami i Procesją Eucharystyczną sprawowana będzie o godz. 17.30. Wyjątek stanowi najbliższa niedziela, gdzie Msza św. z Procesją będzie miała miejsce o godz. 15.30. Prosimy Asystę, a więc dzieci, młodzież i starszych o branie udziału w tych Procesjach nosząc chorągwie, feretrony, baldachim, poduszki, lampiony i inne emblematy religijne.
 7. W tym tygodniu Bracia zakonni z opłatkami odwiedzą Parafian zamieszkałych przy następujących ulicach:
  - w poniedziałek, 05.XII. – ul. Zygmuntowska, Zielona i Polna
  od godz. 15.00 – ul. Kościuszki i Cicha-
  - we wtorek, 06.XII. – ul. Kazimierzowska, bloki Nr.10 i 12
  od godz. 15.00 – ul. Grunwaldzka 4
  - w środę, 07.XII. – Rynek 20,
  od godz. 15.00 – ul. Jagiellońska 3
  - w piątek, 09.XII. – ul. Kręta, Krótka, Wałowa, Wąska
  od godz. 15.00 – Rynek i Krótka
  - w sobotę, 10.XII. – ul. Tatarska i Mickiewicza
  Wszystkim ofiarodawcom naszego klasztoru i kościoła za życzliwe przyjęcie naszych Braci i złożone ofiary - składamy staropolskie „Bóg zapłać” i zapewniamy o naszej nieustannej modlitwie. Opłatki można nabywać w również w zakrystii.
 8. W najbliższą niedzielę, tj. 11 grudnia z racji swojego Patrona – św. Ambrożego uroczystą Mszę św. o godz. 12.15 mają Bracia Pszczelarze, na którą serdecznie zapraszają.
 9. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece "Caritas" po 5 zł za sztukę. Zamierzeniem Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom jest, aby kupując świecę wspierać charytatywne dzieła "Caritas".
 10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny, imieniny lub jubileusze - składamy jak najlepsze życzenia.
  Zaś na cały nowy tydzień -
  niech nam Pan Bóg błogosławi.
 11. SŁOWO ŻYCIA NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃ:
  "Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego."

  W ubiegłym tygodniu, rozpoczynając okres oczekiwania na Pana, słyszeliśmy "czuwajcie". Dziś kolejna wskazówka na okres adwentu - mamy przygotowywać ścieżki swoich serc i serc bliźnich dla Pana. Zostaliśmy wybrani do głoszenia Dobrej Nowiny w naszych codziennych środowiskach, czyli w rodzinie, w szkole, na uczelni, w pracy, wśród znajomych. Bądźmy takimi współczesnymi Janami Chrzcicielami!

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót