Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku - Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu
22 luty 2015

 1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post; W głębszym i należytym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu pomogą nam Nabożeństwa Wielkopostne: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa.
  Gorzkie Żale w naszym kościele są odprawiane w piątki o godz. 17.00 i w niedziele po Mszy św. o godz. 15.30, natomiast Droga Krzyżowa w środy o godz. 17.30 - ze szczególnym udziałem dzieci i młodzieży, w piątki o godz. 17.30 - dla wszystkich i w niedziele po Mszy św. o godz. 6.30 dla wszystkich.
 2. Zakończył się 48 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy jednak do dalszej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, a także o podejmowanie dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy także do wpisywania swoich próśb i przyrzeczeń
  do parafialnej Księgi Trzeźwości. Księga ta znajduje się na ołtarzu Krzyża św.,w absydzie nawy lewej naszego kościoła.
 3. Prośba O. Gwardiana:
  "W związku ze zbliżającą się wizytacją kanoniczną naszej parafii przez bpa Adama Szala bardzo proszę o spotkanie wszystkich przedstawicieli grup działających w naszej parafii w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej".
 4. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii nowego organistę - pana Wacława z Jarosławia. Życzymy, by praca dla Boga i wiernych przyniosła owoce potrzebne do wzrostu wiary.
  Dziękujemy też dotychczasowemu organiście panu Arturowi z Rożniatowa polecając go Panu Bogu w naszych modlitwach.
 5. Msze św.:
  23 lutego o godz. 8.00 za zmarłego Tomasza Raszplę - od Róży św. Franciszka
  24 lutego o godz. 18.00 za zmarłą Zofię Buczek - od Chóru "Echo"
 6. W związku z przygotowaniami do wydania albumu poświęconego naszemu kościołowi i klasztorowi, bardzo prosimy Członkinie i Członków grup modlitewnych i duszpaster­skich, którzy chcieliby, żeby zdjęcie ich grupy znalazło się w albumie, o zorganizowanie się i skontaktowanie się z o. Jordanem lub panem Wojciechem Kapustą.
  Mamy czas do 26 lutego.
 7. Bajkowe Przedszkole w Przeworsku przy ul. Tatarskiej 25 ogłasza nabór do zerówki na rok szkolny 2015/2016. Oferuje szeroki zakres zajęć edukacyjnych w nowocześnie wyposażonych salach oraz bezpiecznym placem zabaw.
 8. W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka.
 9. Koło Radia Maryja informuje, że można bezpłatnie rozliczyć PIT za 2014 r. Bliższe informacje znajdują się na tablicach ogłoszeń.

Boga się bój i przykazań Jego przestrzegaj,
bo cały w tym człowiek!
Bóg bowiem każdą sprawę wezwie na sąd,
wszystko, choć ukryte: czy dobre było, czy złe.

Koh 12, 13-14

© 2009 Klasztor OO. Bernardynów w Przeworsku

Powrót